Wandal zatrzymany krótko po zdarzeniu

Wandal zatrzymany krótko po zdarzeniu Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci po krótkim pościgu pieszym zatrzymali 19-latka, który wybił szyby w klatkach bloku na jednym z piotrkowskich osiedli. Wartość strat oszacowano na blisko 700 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Informację o tym, że ktoś wybija szyby w drzwiach do klatek w jednym z bloków mieszkalnych, oficer dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał 9 sierpnia 2022 roku o północy. W okolice ulicy Norwida natychmiast pojechali piotrkowscy funkcjonariusze, dla których ściganie wandalizmu, przestępstwa szczególnie uciążliwego dla społeczeństwa, należy do priorytetowych zadań. Dojeżdżając na miejsce zobaczyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął biec w głąb osiedla.

- Policjanci szybko go dogonili udaremniając próbę ucieczki. Stróże prawa zbadali trzeźwość 19-letniego piotrkowianina. Był pijany, miał powyżej półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie przyznawał się do winy, ale zdradziła go zakrwawiona ręka. Policjanci ustalili, że 19-latek wybił szyby w trzech klatkach tego samego bloku.Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie sprawcy zarzutu uszkodzenia mienia - mówi Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Tryb.

Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Więcej o:
wandal wandal piotrków trybunalski policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE