Wandal uszkodził elewację MDK w Radomsku. Został zatrzymany

Wandal uszkodził elewację MDK w Radomsku. Został zatrzymany Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku ustalili, że sprawcą uszkodzenia fragmentu elewacji budynku Miejskiego Domu Kultury w Radomsku jest 23-letni radomszczanin. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy 18 listopada 2021 roku. Tego samego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do uszkodzenia fragmentu elewacji budynku użyteczności publicznej doszło pod koniec sierpnia 2021 roku. Straty wówczas zostały oszacowane na prawie 10 tysięcy złotych.

- Sprawą zajęli się kryminalni, działania których pozwoliły na wytypowanie sprawcy tego zdarzenia. Po weryfikacji zebranych danych funkcjonariusze zatrzymali i doprowadzili do komendy 23-letniego sprawcę uszkodzenia mienia. Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że tego dnia był pijany. Ponadto, mocno zdenerwował się podczas spotkania ze swoimi koleżankami a swoje niezadowolenie wyładował na ścianie budynku – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut uszkodzenia mienia. Radomszczanin przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko radomsko policja wandal mdk elewacja mdk uszkodzenie elewacji mdk zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE