Radomsko, Łódzkie 21.6o Poniedziałek, 21 Października 2019
ważne informacje
  • 14:10 Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy czytaj dalej
  • 14:10 Ostateczne wyniki wyborów dla okręgu nr 10 czytaj dalej

Wakacje z MOSiR-em

Sport i rekreacja
Tomasz Kolmasiak

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi zajęcia rekreacyjno-sportowe dla młodych radomszczan. Podczas dwutygodniowego cyklu dzieci uczestniczą w zajęciach na sali gimnastycznej przy ulicy Kościuszki oraz miejskiej pływalni.

Zajęcia organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji cieszą się dużym powodzeniem wśród młodych radomszczan. Ideą przyświecającą organizacji zajęć sportowych jest nie tylko popularyzacja sportu i aktywności fizycznej, ale też przekazanie wiedzy w jaki sposób wspólnie z przyjaciółmi spędzać wolny czas. Organizowane przez instruktorów zajęcia można z powodzeniem powtórzyć z rodziną lub rówieśnikami.

Dzień rozpoczynany jest zajęciami sportowo-rekreacyjnymi poprzedzonymi rozgrzewką, która pozwoli uniknąć ewentualnych kontuzji. Następnie dzieci biorą udział w konkursach, grają w badmintona czy tenisa ziemnego.

- Po zmaganiach ruchowych dzieci mogą chwilę odpocząć przy szachach i grach logicznych. Następnie udajemy się na miejską pływalnię, gdzie dzieci oswajają się z wodą. Często okazuje się, że już po dwóch tygodniach zajęć nasi podopieczni potrafią samodzielnie utrzymać się na powierzchni wody – mówi Artur Kwiatkowski z radomszczańskiego MOSiR-u.

Info: Urząd Miasta Radomsko

komentarze