Wakacje pod namiotem – o czym pamiętać?

Wakacje pod namiotem – o czym pamiętać?

Wyjazd pod namiot to świetny pomysł, jeżeli chcesz spędzić spokojny urlop w otoczeniu przyrody. Biwakowanie może być niezapomnianą przygodą obfitującą w atrakcje i rożne formy aktywności, których nie doświadczysz podczas luksusowych wakacji w hotelu. Do takiego wyjazdu musisz się jednak dobrze przygotować, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. O czym powinieneś pamiętać zanim wyruszysz na wakacje? Podpowiadamy!

Wybór miejsca na wakacje

W Polsce nie ma problemu z dostępem do kempingów, które zazwyczaj położone są w pobliżu atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Wybór miejsca noclegowego zależy więc od Twoich oczekiwań oraz tego, jak chcesz spędzić wakacje. Możesz zdecydować się na rozbicie namiotu na terenie prywatnego ośrodka wypoczynkowego lub w odludnym miejscu w otoczeniu lasów. Musisz jednak pamiętać, że zgodnie z przepisami prawa zabronione jest biwakowanie w parkach narodowych i rezerwatach przyrody. Ponadto nie można rozbijać namiotu w lasach z wyjątkiem wyznaczonych do tego miejsc.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://rankomat.pl/turystyka/wakacje-pod-namiotem-jak-sie-przygotowac. Z wypoczynkiem na dzikiem, odludnym terenie wiąże się jednak sporo niedogodności, takich jak brak dostępu do infrastruktury czy sanitariatów. Warto to wziąć pod uwagę, zwłaszcza gdy planujesz wyjazd z dziećmi lub osobami starszymi.

Bezpieczeństwo podczas wakacji pod namiotem

Wykupując wakacje w biurze podróży, nie musisz się martwić o kwestie logistyczne. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wyjazdu na biwak, gdzie na Tobie spoczywa obowiązek zadbania o organizację. Podczas przygotowań powinieneś sporo uwagi poświęcić zapewnieniu sobie bezpieczeństwa i ograniczeniu ryzyka wystąpienia zagrożeń. Na co musisz zwrócić uwagę i co zabrać ze sobą, aby nie narażać się nie niepotrzebne niebezpieczeństwo?

• spakuj apteczkę wyposażoną w artykuły pierwszej pomocy oraz podstawowe leki,

• unikaj rozbijania namiotu w odludnym miejscu, z dala od zabudowań i na trudno dostępnym terenie,

• na czas nieobecności staraj się zabezpieczyć namiot przed dostępem niepowołanych osób, a wartościowe przedmioty pochowaj w różnych skrytkach,

• gdy planujesz wyjście w góry lub na dłuższą wycieczkę, poinformuj innych o miejscu Twojej wyprawy oraz planowanym powrocie,

• wykup dobre ubezpieczenie turystyczne, nawet gdy wybierasz się na krótki wypad na kemping.

Biwakowanie na otoczonym polu namiotowym położonym na terenie ośrodka wypoczynkowego jest względnie bezpieczne. Niektórych zdarzeń losowych nie da się jednak przewidzieć, dlatego nie powinieneś rezygnować z wykupienia polisy turystycznej. Jej koszt nie jest wysoki, a pozwoli Ci uniknąć skutków nieprzyjemnych sytuacji.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na wyjazd pod namiot?

Zadaniem polisy turystycznej jest ochrona przed konsekwencjami finansowymi zdarzeń losowych. Na stronie rankomat.pl znajdziesz specjalny kalkulator ubezpieczeń podróżnych na https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/ , w którym określisz parametry ubezpieczenia turystycznego i porównasz propozycje od różnych towarzystw. Dobra polisa powinna obejmować OC w życiu prywatnym, assistance i NNW oraz umożliwiać rozszerzenie pakietu o dodatkowy zakres ochrony.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE