Radomsko, Łódzkie 21.6o środa, 17 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Wakacje na sportowo z MOSiR w Radomsku

Sport i rekreacja
Beata Januszewska

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku po raz kolejny organizuje dla dzieci i młodzieży zajęcia o charakterze sportowym.

Przez 2 tygodnie w lipcu i 2 tygodnie w sierpniu MOSiR w Radomsku przygotował dla dzieci liczne atrakcje o zacięciu sportowym. Zajęcia zaczynają się codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 10.30. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 lat do 14 roku życia. Zajęcia są płatne, ich koszt wynosi 10zł na jeden tydzień od osoby. Opłaty można dokonać w kasie pływalni.

Na dzieci czekają takie zajęcia jak konkursy sprawnościowe, treningi na boisku przy ul. Kościuszki 3, strzelanie z łuku, ćwiczenia na siłowni pod chmurką, konkurencje biegowe, gry planszowe, spacery po parku Świętojańskim, karmienie kaczek oraz zajęcia na basenie i na kortach tenisowych przy ul. Leszka Czarnego 22

- Stwarzamy dzieciom możliwość aktywnego spędzenia czasu w wakacje. Tak by nie spędzały go tylko przed komputerami i telefonami, aby mogły miło i przyjemnie spędzić wolny czas, zażywając przy tym trochę sportu. Każde zajęcia zaczynamy rozgrzewką, a potem dzieci często same wybierają w co chcą grać. W zeszłym tygodniu były to zajęcia z łucznictwa, dziś są to gry planszowe, takie jak warcaby, scrabble, domino, bierki, mastermind. Każdego dnia dla dzieci przygotowany jest poczęstunek oraz coś do picia - mówi instruktor zajęć MOSiR Artur Kwiatkowski.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Codziennie przychodzi na nie około 30 dzieci. Wolnych miejsc zostało już niewiele, ale można się jeszcze zapisać wypełniając kwestionariusz i wnosząc opłatę za zajęcia w kasie na krytej pływalni przy ul. L. Czarnego 22.

komentarze