Wada kasowników MPK już naprawiona

Od 26 czerwca mieszkańcy korzystający z usług MPK i mający zniżkę na przejazdy na kartach elektronicznych byli niemile zaskoczeni. Kasowniki pobierały opłatę za bilety normalne. Usterkę już... ››

Od 26 czerwca mieszkańcy korzystający z usług MPK i mający zniżkę na przejazdy na kartach elektronicznych byli niemile zaskoczeni. Kasowniki pobierały opłatę za bilety normalne. Usterkę już naprawiono.

 

 

Jak powiedziano nam w MPK - była to wada systemu. Ktoś kilka lat temu zaprogramował w systemie, że 26.06.2010 r. mają skończyć się zniżki na karty. Wtedy była to odległa data i zapomniano o tym fakcie. W środę 30 czerwca zaczęto już przeprogramowywać kasowniki w autobusach, ale jeszcze po południu kasowniki w tych kursach, które jeszcze nie zjechały do bazy, pobierały zwiększone opłaty.

 

MPK ma wydruki operacji kart i tym, którym kasowniki pobrały zwiększone opłaty, a są to głównie emeryci, renciści i uczniowie, zostaną oddane nadpłacone pieniądze w siedzibie MPK przy ul. Narutowicza 59. MPK może też na prośbę danej osoby danymi pieniędzmi doładować konto na karcie elektronicznej. Można to zrobić do końca roku. Warto wspomnieć, że wada ta nie dotyczyła kart upoważniających do przejazdów darmowych.

Więcej o:
mpk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE