W województwie łódzkim wykonano już ponad 370 tys. szczepień

W województwie łódzkim wykonano już ponad 370 tys. szczepień

- Aktualnie szczepione są grupy priorytetowe, które zostały określone w ramach Narodowego Programu Szczepień dla etapu 0 i 1. W tym tygodniu rozpoczęliśmy również szczepienia służb mundurowych. Proces szczepień w naszym województwie przyśpiesza - podkreśliła dziś na konferencji Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień przeciwko COVID-19.

Tylko w samym szpitalu tymczasowym, który przed przyjęciem pacjentów zakażonych koronawirusem stanowił punkt szczepień mieszkańców naszego województwa, wykonano ponad 16 tys. zastrzyków.

W nowym punkcie szczepień szpitala tymczasowego  ptzy ul. Lumumby 14 - siedem specjalistycznych zespołów codziennie szczepi ponad 600 osób. Wykonano tam już blisko 3 tys. zastrzyków.

Jeśli masz 70 lub więcej lat, możesz znów rejestrować się na szczepienie. Od wczoraj wznowiona została rejestrację dla osób 70+, ponieważ szczepionki firm Pfizer i Moderna, a przeznaczone dla tej grupy wiekowej, są już dostępne.

Szczepionka daje nadzieję na powrót do normalności, ale szanse na to będą tym większe, im więcej osób przyjmie preparat. Pandemia nie zwalnia, dlatego nie zwlekaj – przyjmij szczepionkę, aby uchronić siebie i swoich najbliższych.

Więcej o:
szczepionki szczepienia covid szczepienia radomsko szpital radomsko szczepienia województwo łódzkie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE