W weekend kolejna edycja Trail Kamieńsk

W weekend kolejna edycja Trail Kamieńsk

W niedzielę 29 stycznia, obędzie się kolejna edycja imprezy Trail Kamieńsk. Uczestnicy Trail Kamieńsk 2017 będą mieli do przebiegnięcia trasy o dystansie 6 lub 30 kilometrów.

Trasa Trail Kamieńsk została wyznaczona na terenach góry Kamieńsk, której wysokość wynosi 386 m n.p.m. jest to najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce. Uczestnicy, którzy zdecydują się na start, do pokonania będą mieli jedną pętlę z licznymi zbiegami i podbiegami oraz niezapomnianymi widokami.

- To już czwarta impreza, którą robimy na Górze Kamieńsk, a druga zimą i po raz kolejny do zawodów zapisała się rekordowa liczba biegaczy - mówi Bartłomiej Sobecki dyrektor zawodów, dodając - cieszymy się, że impreza cały czas się rozwija i przyciąga nowych zawodników zarówno początkujących jak i tych z sukcesami w biegach górskich i ultra.

Zimą Góra Kamieńsk to przede wszystkim centrum narciarstwa, gdzie codziennie od 9.00 do 21.00 można pojeździć na nartach oraz oczywiście pobiegać.

- Cieszymy się, że Góra Kamieńsk cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko narciarzy, ale również biegaczy, którzy lubią startować w trudnych warunkach – mówi Janusz Paduch z OSIR Góra Kamieńsk, dodając – w tym roku jak na zimową edycję przystało mamy bardzo dużo śniegu, dlatego w niedzielę zapraszamy wszystkich uczestników imprezy wraz z rodzinami, znajomymi, na nasz stok narciarski.

Zawody Trail Kamieńsk zainaugurują drugą odsłonę cyklu „Łódzkie Ultra” składającego się z pięciu imprez na dystansie od 30 km do ponad 100 km.

Na liście startowej jest blisko 400 zawodników w tym byli i obecni reprezentanci Polski w biegach górskich, ultra czy na orientację: Krzysztof Pietrzyk, Dominika Stelmach oraz Rafał Podziński.

Patronat nad Trail Kamieńsk 2017 objął Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki. Wręczy on puchary dla najlepszych zawodników startujących w zawodach na dystansie 30 km.

Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.

Program zawodów:

8.00 – otwarcie biura zawodów

9.30 – zamknięcie biura zawodów

9.45 – odprawa dla zawodników

10.00 – start biegu na 6 km

10.06 – start biegu na 30 km

~10.30 – pierwszy zawodnik na mecie – 6 km

~12.30 – pierwszy zawodnik na mecie – 30 km

Więcej o:
Biegacze w Radomsku maraton radomsko sport radomsko trail kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE