W Urzędzie Miasta Radomska działa system informacyjno-nawigacyjny Totupoint, przeznaczony dla osób ze szczególnymi potrzebami

W Urzędzie Miasta Radomska działa system informacyjno-nawigacyjny Totupoint, przeznaczony dla osób ze szczególnymi potrzebami

Od niedawna w Urzędzie Miasta Radomska, jako pierwszym w naszym powiecie działa system informacyjno-nawigacyjny Totupoint przeznaczony dla osób ze szczególnymi potrzebami, w szczególności dla osób z dysfunkcją narządu wzroku. W jego skład wchodzą 2 znaczniki o niewielkich gabarytach, które umieszczone zostały nad wejściem głównym oraz wejściem bocznym do urzędu.

Z systemu można korzystać za pomocą smartfona lub tabletu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją Totupoint. Idąc chodnikiem wzdłuż urzędu uruchamiamy aplikację, która z kolei uruchamia dźwięk znacznika oraz komunikat słowny. Przy wejściu głównym będzie to komunikat: Urząd Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5, wejście główne. Przy wejściu bocznym będzie to z kolei: Urząd Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5, wejście boczne. Dzięki tym urządzeniom osoby niewidzące czy niedowidzące będą mogły łatwiej zlokalizować budynek naszego urzędu oraz wejścia do niego.

Działanie tego systemu obrazuje poniższy film.

Na TEJ stronie internetowej w zakładce Lokalizacje można odnaleźć Radomsko i z poziomu komputera odsłuchać powyższych komunikatów. Na stronie znajduje się także bardziej rozbudowany opis Urzędu Miasta. Osoba zainteresowania dowie się z niego, np. ile stopni schodów musi pokonać, aby wejść do urzędu, gdzie zlokalizowana jest winda, recepcja, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, jakie sprawy urzędowe załatwi na poszczególnych piętrach, jakie może napotkać przeszkody np. szklane drzwi.

Powyższe działania zostały podjęte dzięki przystąpieniu przez Urząd Miasta Radomska do programu Dostępna Przestrzeń Publiczna realizowanego i finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej o:
Radomsko system Totupoint
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE