W terenie zabudowanym jechał z prędkością 123 km/h

W terenie zabudowanym jechał z prędkością 123 km/h Fot. KPP Radomsko

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym jechał o 73 km/h za szybko.

- Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych. 6 czerwca 2024 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości w Strzelcach Małych w gminie Masłowice. Po godzinie 17:00 zatrzymali kierowcę skody, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 123 km/h – relacjonuje Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kierowca, którym okazał się 44-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2500 złotych. Otrzymał też 15 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego – mówi Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
powiat radomszczański policja radomsko gmina masłowice strzelce małe przekroczenie prędkości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE