W szpitalu w Radomsku będzie nowa poradnia. A co z pediatrią?

W szpitalu w Radomsku będzie nowa poradnia. A co z pediatrią? Fot. Klaudia Gajda

W piątek, 13 stycznia w Starostwie Powiatowym w Radomsku obradowała Rada Społeczna Szpitala Powiatowego w Radomsku. Mówiono m.in. o utworzeniu w placówce nowej poradni oraz przywróceniu oddziału dziecięcego.

Rada pozytywnie zaopiniowała korektę planu finansowego i inwestycyjnego Szpitala na 2022 r. oraz plan finansowy i inwestycyjny na 2023 rok. Jak poinformował dyrektor szpitala, Piotr Kagankiewicz, mimo iż wcześniej zakładano stratę ostatecznie rok 2022 zakończony został zyskiem – w chwili obecnej szacowany jest na ponad 1,2 mln zł. Zaaprobowano także plan rozszerzenia działalności szpitala poprzez utworzenie unikalnej w skali województwa (jednej z dwóch) Poradni Kardioonkologicznej (dla pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi i obciążeniem onkologicznym). 

Pozytywną opinię zyskały także projekty uchwały w sprawie zbycia zużytego sprzętu szpitalnego oraz przyjęcia sprzętu przekazanego szpitalowi przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto rada zapoznała się z raportem dotyczącym skarg i wniosków pacjentów złożonych w 2022 roku.

Mówiono także o przygotowaniach do wznowienia działalności oddziału pediatrii (18 łóżek). Obecnie deklarację podjęcia pracy na tym oddziale złożyło 6 lekarzy (plus 2 lekarzy już pracujących w radomszczańskim szpitalu). W poniedziałek, 16 stycznia odbędzie się spotkanie organizacyjne, po którym zapadną ostateczne decyzje odnoście uruchomienia tego oddziału. Termin uzależniony jest od tego, jaki wymiar pracy zadeklarują poszczególni lekarze.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko pediatria oddział dziecięcy poradnia kardioonkologiczna rada społeczna szpitala
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE