Radomsko, Łódzkie 24.1o Piątek, 23 Sierpnia 2019

W Strzelcach Małych wypadek drogowy. Kierowca był pod wpływem narkotyków

Alert 112
Beata Januszewska

9 kwietnia w godzinach popołudniowych doszło do wypadku drogowego w miejscowości Strzelce Małe (gmina Masłowice) z udziałem dwóch aut osobowych. Okazało się, że sprawca był pod wpływem narkotyków.

25-letni kierujący samochodem marki Honda jadąc z Przedborza w kierunku Radomska przed skrzyżowaniem rozpoczął manewr wyprzedzania samochodu marki Ford, który w tym czasie skręcał w lewo. Doszło do zderzenia, w którym ford siłą uderzenia został zepchnięty i uderzył w zaparkowany na poboczu inny samochód.

W wyniku wypadku kierowca oraz dwóch pasażerów forda zostało przewiezionych do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznie, wszyscy zostali zwolnieni do domu.

Kierowca hondy to mieszkaniec gminy Przedbórz, był trzeźwy. Jednak funkcjonariuszom policji podejrzany wydał się stan psychofizyczny 25-latka, dlatego też została mu pobrana krew do badań. Podczas jazdy na komendę mężczyzna zgłosił pilną potrzebę załatwienia potrzeby fizjologicznej. Po zatrzymaniu 25-latek próbował pozbyć się woreczku z białym proszkiem. Zauważyli to policjanci, którzy dokonali przeszukania mężczyzny. Znaleźli przy nim jeszcze jeden woreczek. Po badaniu okazało się, że było to 1,5g metamfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany, prawdopodobnie był pod wpływem tej substancji. Postawiony mu zostanie zarzut posiadania narkotyków za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badanie potwierdzi, że kierował pod wpływem dodatkowo usłyszy zarzut kierowania pod wpływem narkotyków.

komentarze