W starostwie zebrał się sztab kryzysowy

W starostwie zebrał się sztab kryzysowy Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Kolejny raz w tym tygodniu zebrał się w Radomsku Powiatowy Sztab Kryzysowy ustanowiony w związku z zagrożeniem epidemią spowodowaną wirusem SARS-CoV-2. Tym razem w obradach sztabu, pracującego pod przewodnictwem starosty Beaty Pokory, obok przedstawicieli służb ratowniczych i medycznych uczestniczyli także szefowie jednostek samorządowych i placówek podległych powiatowi.

Podczas narady zwołanej w czwartkowe popołudnie (12 marca) w Starostwie Powiatowym w Radomsku omawiano sytuację oraz działania związane z zagrożeniem epidemią. Informacje dotyczące przepisów i procedur w przypadku podejrzenia kontaktu z koronawirusem, a także przygotowań do działań w razie wybuchu epidemii spowodowanej SARS-CoV-2 raportowali przedstawiciele: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku, Szpitala Powiatowego w Radomsku, Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

- W obliczu potencjalnego zagrożenia epidemią koronawirusa przypominam o konieczności zachowania zasad higieny oraz apeluję o stosowanie się do zaleceń centralnych i lokalnych władz, służb sanitarnych i medycznych. Nie wpadajmy w panikę, tylko rozsądnie i skrupulatnie wykonujmy zalecenia służb medycznych i sanitarnych – przypomina starosta Beata Pokora.

info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko starostwo powiatowy sztab kryzysowy radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE