W środę rusza naprawa łącznicy. Będą utrudnienia dla kierowców

W środę rusza naprawa łącznicy. Będą utrudnienia dla kierowców

W środę, 16 czerwca 2021 r. rusza naprawa nawierzchni południowo-wschodniej łącznicy na węźle Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74j).

- W związku z tym, że pojawiły się na niej podłużne pęknięcia o długości kilku metrów, wykonawca podjął decyzję o wymianie wierzchniej warstwy, tzw. ścieralnej na całej długości łącznicy. Będzie to skutkowało ograniczeniami w ruchu – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Prace rozpoczną się o godzinie 8.00 i potrwają do ok. godz. 18.00.

- W pierwszej kolejności frezarki usuną starą nawierzchnię, a następnie pojawią się w tym miejscu maszyny, które położą nową nawierzchnię. Szerokość jezdni w tym miejscu umożliwia, aby ruch się odbywał podczas prowadzonych prac prawą lub lewą stroną jezdni. Należy jednak spodziewać się kilku trwających około kwadransa zatrzymań ruchu, np. na czas rozładunku, bądź załadunku maszyn. Wymaga to zajęcia całej szerokości jezdni. Apelujemy do kierowców o rozwagę i cierpliwość i jak zwykle w podobnych sytuacjach sugerujemy rozważenie wyboru innej drogi – mówi Maciej Zalewski. 

Południowo – wschodnia łącznica węzła Piotrków – Trybunalski Południe, to łącznica na której odbywa się ruch od strony Bełchatowa w kierunku Łodzi.

Więcej o:
łącznica węzeł piotrków trybunalski naprawa utrudnienia gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE