W seniorach siła?

Radomszczańscy seniorzy świętowali swój dzień i podsumowali swoją aktywność. W MDK Uniwersytet Trzeciego Wieku SAN we współpracy z fundacją „Złota jesień” zorganizowali ich święto.

Radomszczańscy seniorzy świętowali swój dzień i podsumowali swoją aktywność. W MDK  Uniwersytet Trzeciego Wieku SAN we współpracy z fundacją „Złota jesień” zorganizowali ich święto.

Seniorzy swój dzień obchodzili w gmachu Miejskiego Domu KulturySeniorzy pisali dyktando, a następnie obejrzeli występ zespołu dziecięcego „Złota Nutka” – przygotowanego przez panią Celinę Oleszkiewicz. Zarówno prezydent Anna Milczanowska, jak i dyrektor MDK Elżbieta Kwiatkowska skierowały wiele słów podziękowań za aktywność i pracę, jak i gratulacje z dotychczasowych wyników i życzenia dalszego zaangażowania.

Gościem specjalnym był Kabaret 50+ z UTW Łazy. Panie do łez bawiły zebraną publiczność. Na melodię znanych polskich szlagierów, ale z autorskim tekstem, wykonywały piosenki o życiu współczesnego seniora. Na koniec występu wystąpiła nie kto  inny jak ... Doda. W swoich dopinanych blond włosach i nienaganną figurą 50+ zaśpiewała przebój „Nie daj się”, co było krzepiącym przesłaniem dla seniorów.

Prezes UTW Ewa Kaczmarczyk wręczyła Super Seniorom pamiątkowe dyplomy. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Moszkowicz Teresa, Ciesielski Michał, Broszkiewicz  Wiesława, Lipniak Halina, Mikulska Halina, Górecka Irena, Aleksandra Szcześniak, Podolska Wiesława, Dziadkiewicz Halina, Karbownik Anna, Koper Alicja, Chobot  Teresa.

Frekwencja dopisała tak, że sala MDK była wypełniona cała. Na gości czekał poczęstunek, a po godz. 19. rozpoczęła się zabawa taneczna.

Patrząc na umiejętność wspólnej zabawy i integrację radomszczańskich seniorów, w głowie pojawiała się myśl: „gdzie się podziały tamte prywatki, niezapomniane” ?

Więcej o:
dzień seniora mdk utw san złota jesień złota nutka kabaret 50+ super senior
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE