W Radomsku zainaugurowała działalność Młodzieżowa Akademia Liderów Klimatu

Fundacja WiseEuropa - inicjator projektu Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu (MALK) wraz z Miastem Radomsko zaprosili uczniów i nauczycieli z radomszczańskich szkół do udziału w debacie prezentującej założenia MALK. W ten sposób zainaugurowano działalność MALK w Radomsku.

W debacie wzięli udział prezydent Jarosław Ferenc oraz eksperci od lat zajmujących się tematyką związaną z ochroną klimatu.

- Chcemy, aby to spotkanie skłoniło młodzież w Radomsku do refleksji nad zmianami klimatu i działaniami na rzecz jego ochrony oraz dało dodatkową możliwość dołączenia do projektu #MALK. Na pewno jest wiele osób, które chciałyby aktywnie działać w tym obszarze a nie zdecydowały się na to do tej pory. Wychodzimy naprzeciw młodzieży, która być może potrzebuje więcej informacji, zanim podejmie decyzję. Debata da im szansę poznania założeń Młodzieżowej Akademii Klimatu i zadania pytań, aby rozwiać ich wątpliwości – jeśli takie mają. Młodzi ludzie będą mogli zgłosić się do projektu bezpośrednio po zakończeniu debaty, jak również przez dwa kolejne dni, a więc do 22 października włącznie. Planujemy też dodatkowe spotkania w wybranych radomszczańskich szkołach – mówi Iwona Ciećwierz, ekspertka ds. współpracy z samorządami z Fundacji WiseEuropa.

Celem projektu jest pokazanie uczestniczącym w projekcie samorządowi, i młodzieży – że mogą i warto uczyć się od siebie nawzajem. Miasto – od młodych ludzi – priorytetyzowania działań związanych z ochroną klimatu i uwzględniania ich w strategii miejskiej, młodzież od urzędników – działania w ramach istniejących procedur i zgodnie z nimi, bo również takie działania mogą prowadzić do realnych zmian w mieście, w których żyją – ich najbliższym otoczeniu.

W trakcie trwania projektu młodzi ludzie poznają nie tylko najnowsze informacje na temat zmian klimatycznych, ale też nauczą się technik i narzędzi angażowania innych w swoje działania, dowiedzą się, czym są konsultacje społeczne, które urzędnicy mają obowiązek przeprowadzać, i  jak rozmawiać i wpływać na władze lokalne.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko malk młodzieżowa akademia liderów klimatu wise europa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE