W Radomsku wyłaniano Mistrza Kierownicy

Fot. Wojciech Bojdo

W Radomsku zorganizowano turniej „Mistrz Kierownicy”. Na wydarzenie zaprosiła Komenda Powiatowa Policji w Radomsku oraz szkoła nauki jazdy „Elcar”.

Najpierw uczestnicy turnieju zdawali w radomszczańskiej komendzie policji egzamin teoretyczny. Następnie, na placu targowym przystąpili do części praktycznej.

- Turniej „Mistrz Kierownicy” przeznaczony jest dla młodzieży ze szkół średnich. Osoby, które już mają prawo jazdy, ale są świeżo po egzaminie mogą dzisiaj doszkolić swoje umiejętności. Celem tej akcji jest wyrobienie w tych młodych kierowcach nawyków bezpiecznej jazdy. Często jest tak, że właśnie młodzi kierowcy są sprawcami kolizji, czy wypadków drogowych. Chcielibyśmy ich przygotować, by nie popełniali błędów, które mogą ich kwalifikować do utraty prawa jazdy – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Uczestnicy turnieju do pokonania mieli plac manewrowy. Wśród zadań była m.in. jazda ze znajdującą się na masce samochodu piłeczką tenisową.

Wśród przygotowanych atrakcji był również slalom, który należało pokonać z założonymi alkogoglami oraz narkogoglami.

Nie brakowało też spotkań z policjantami, przedstawicielami straży pożarnej oraz żołnierzami 93. Batalionu Lekkiej Piechoty. Przygotowano również pokazy pojazdów należących do członków grupy Squad Radomsko.

Podczas konkurencji mierzony był czas. W kategorii osób bez prawa jazdy 3 miejsce zajęła Karolina Krupa (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku), 2 miejsce przypadło Dominikowi Szymczykowi (Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku). Wygrał Jakub Banasik (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu). 3 miejsce w kategorii osób walczących o Puchar „Mistrza Kierownicy” posiadających prawo jazdy kat B zajął Kacper Bus (Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku), 2 miejsce przypadło Marcelinie Robak (Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku). Wygrał Bartłomiej Daros (Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko policja radomsko elcar turniej mistrz kierownicy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE