W Radomsku ruszają „spisowe czwartki”

W Radomsku ruszają „spisowe czwartki” Fot. UM Radomsko

Już w najbliższy czwartek, 2 września na terenie Placu Targowego w Radomsku uruchomione zostanie Mobilne Miejsce Spisowe.

Specjalnie oznakowany namiot, w którym pracownicy Gminnego Biura Spisowego pomogą wypełnić obowiązek spisowy, będzie można spotkać na Placu Targowym w każdy czwartek września w godz. 8.00-12.00.

Aby skorzystać z możliwości udziału w spisie, należy przygotować numer PESEL, także tych osób, które będą podlegały wspólnemu spisowi - również tych przebywających czasowo za granicą.

Na terenie Radomska pracują rachmistrzowie spisowi, którzy w celu dokonania spisu kontaktują się telefonicznie, dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 albo w celu przeprowadzenie wywiadu bezpośredniego odwiedzają respondentów w domach.

Ponadto, w budynku Urzędu Miasta działa tzw. Gminny Punkt Spisowy, w którym w godzinach pracy urzędu pracownicy Gminnego Biura Spisowego pomogą zainteresowanym wypełnić formularz spisowy.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest nie tylko prawnym obowiązkiem, ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny.

Więcej o:
radomsko spis powszechny mobilne miejsca spisowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE