W Radomsku rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy

W Radomsku rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy. To pierwsza tego typu impreza w mieście. Jarmark organizowany jest przy ul. Reymonta. Potrwa do niedzieli.

- Osoby odwiedzające jarmark mają możliwość zakupić dobrą rybę i wędlinę na świąteczny stół, poczuć zapach prawdziwego piernika, skosztować potraw i wypieków, zrobić zapas pierogów z kapustą i grzybami, zasmakować najlepszego bigosu, rozgrzać się grzańcem z goździkami, kupić nalewki i miody, czy swojski chleb – mówi Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Na jarmark organizatorzy wydarzenia zapraszają od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 18.00, a w sobotę i niedzielę w godz. 10.00 – 20.00. 

Na stoiskach przy ul. Reymonta nie brakuje ręcznie wykonanych ozdób na choinkę czy stroików, a także wyrobów kowalstwa artystycznego. Ponadto swoje stoiska zapewnią lokalne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Świąteczny klimat dopełni żywa szopka, kolędowe karaoke, warsztaty ozdób świątecznych a także wokalne występy dzieci ze szkół podstawowych oraz seniorów.

Gwiazdą bożonarodzeniowego jarmarku będzie zespół Sound’nGrace, który wystąpi w niedzielę o godz. 17.00, podczas wigilijnego spotkania radomszczan.

Goście odwiedzający jarmark będą mogli na pamiątkę zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem w towarzystwie Śnieżynek lub skorzystać z fotobudki i okolicznościowej fotoramki.

Podczas trwania jarmarku, ul. Reymonta jest wyłączona z ruchu kołowego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko jarmark bożonarodzeniowy święta boże narodzenie urząd miasta radomsko ulica reymonta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE