W Radomsku rozmawiają o kulturze

W Radomsku rozmawiają o kulturze Fot. UM Radomsko/ MDK Radomsko

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku trwa 9. Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego. Te cykliczne spotkania skierowane są do przedstawicieli instytucji kultury, realizowane przez Łódzki Dom Kultury od 2015 roku. Forum to przestrzeń do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk w zakresie animacji i edukacji kulturalnej, sposobów zarządzania oraz promocji instytucji.

Tegoroczne Forum rozpoczęło się prelekcją na temat angażowania społeczności lokalnej w działania kulturalne. Oprócz tego, poruszane będą tematy m.in. jakościowego korzystania z dziedzictwa kulturowego, wyzwań i perspektyw w rozwoju kultury lokalnej, a także promocji instytucji kultury przy niskich budżetach.

- Z dyrektorem Zygmą rozmawialiśmy wielokrotnie o tym, żeby jak najczęściej zapraszać różne osoby, które zajmują się kulturą z województwa łódzkiego i nie tylko. Ważne jest to, aby wymieniać się doświadczeniami i czerpać pomysły od innych – mówił podczas otwarcia Forum prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Forum to także okazja do promocji naszego lokalnego dziedzictwa. Dzięki współpracy Łódzkiego Domu Kultury z lokalnymi instytucjami kultury, poza częścią wykładowo-warsztatową, uczestnicy Forum poznają historię i atrakcje turystyczne miasta gospodarza oraz jego okolice.

- Myślę, że zauważacie to, że nasze miasto się zmienia, nie tylko Dom Kultury i jego otoczenie, ale także inne części Radomska. Zapraszam Państwa do tego, abyście zwiedzili nasze miasto, w które cały czas inwestujemy i zmienimy – dodał prezydent.

Forum skupia się na działaniach lokalnych w obszarze kultury. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Róbmy swoje, czyli o kulturze lokalnej”.

- Właśnie, róbmy swoje, zachęcajmy do tego, aby ludzie wychodzili z domu, aby się spotykali. Oczywiście można na przykład film obejrzeć u siebie w domu […], ale przyjść do kina, usiąść w fotelu, zobaczyć na wielkim ekranie film, to jest dopiero coś. Podczas takich wydarzeń, jak to dzisiejsze rozmawiamy ze sobą, wymieniamy się doświadczeniami podczas warsztatów i paneli dyskusyjnych – zauważa dyrektor MDK w Radomsku, Krzysztof Zygma.

Więcej o:
radomsko mdk radomsko forum kultury łdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE