W Radomsku powstanie Dzienny Dom „Senior+”

W Radomsku powstanie Dzienny Dom „Senior+” Fot. UM Radomsko

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 pozyskał środki na realizację Projektu „Utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu Senior+ w Radomsku”.

Celem projektu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym naszego miasta, poprzez utworzenie i wyposażenie ośrodka wsparcia Dziennego Domu Senior+.

W placówce przewidzianych jest 30 miejsc dla uczestników zajęć, do których dyspozycji będą m.in.: pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję sali spotkań, jadalnia wraz z aneksem kuchennym, pomieszczenie do odpoczynku z miejscami do leżenia, pomieszczenie do utrzymania lub zwiększenia aktywności ruchowej. Placówka będzie utworzona w budynku MOPS przy ul. Sadowej 5 na powierzchni ok. 170 m kw.

Dzienny Dom Senior+ będzie zapewniał co najmniej 8-godzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 (40 godzin tygodniowo). Zakres usług świadczonych przez Dzienny Dom „Senior+” obejmie usługi socjalne, w tym gorący posiłek, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej lub kinezyterapii, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie oraz terapii zajęciowej.

Całkowity szacowany koszt realizowanego od 1 marca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. przedsięwzięcia wynosi 666 861,31 zł, z czego 400 000,00 zł stanowi dofinansowanie ze środków budżetu państwa.

Uruchomienie placówki planowane jest w styczniu 2025 r.

Więcej o:
radomsko mops radomsko dzienny dom senior plus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE