W Radomsku pobiegli Tropem Wilczym

Fot. Wojciech Bojdo

Radomsko znalazło się w gronie miast, które zorganizowały bieg „Tropem Wilczym”. Jedenasta edycja wydarzenia odbyła się w niedzielę, 5 marca 2023 r. w Parku Świętojańskim w Radomsku.

Mimo zimowej aury, chętnych do wzięcia udziału w biegu nie brakowało. Na starcie pojawiło się ok. 150 osób. Do pokonania była trasa o długości 1963 m, co jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”.

Bieg nie miał charakteru sportowej rywalizacji. Tu wygranym był każdy, kto wziął udział w wydarzeniu a tym samym uczcił pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

Bieg „Tropem Wilczym” jest wydarzeniem upamiętniającym żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Organizatorem ogólnopolskiego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem biegu w Radomsku jest Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na leczenie chorej na nowotwór mózgu 10-letniej radomszczanki – Amelki Fajkowskiej. Były też atrakcje przygotowane przez 9. Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenie „Czarny Radomsko”.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko bieg tropem wilczym bieg tropem wilczym 2023 tropem wilczym radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE