W Radomsku oddano 195 głosów drogą korespondencyjną

W Radomsku oddano 195 głosów drogą korespondencyjną

Radomszczanie skorzystali z możliwości głosowania korespondencyjnego podczas pierwej tury wyborów prezydenckich. W ten sposób oddano 195 głosów.

Możliwość głosowania korespondencyjnego wprowadzono po nowelizacji kodeksu wyborczego. Chęć głosowania w ten sposób można było zgłaszać do 16 czerwca. W wyborach prezydenckich 2020 korespondencyjnie głosować mogły m.in. osoby, które mają orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, albo nie mogły głosować w lokalu wyborczym w niedzielę 28 czerwca. Z tej formy głosowania mogły też skorzystać osoby, które w dniu wyborów przebywały na kwarantannie.

W Radomsku, drogą korespondencyjną zagłosowało 195 osób. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej wśród takich głosów znalazły się i takie, w których nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz takie, w których oświadczenie nie było wypełnione lub podpisane przez wyborcę.

Więcej o:
wybory 2020 wybory radomsko głosowanie korespondencyje radomsko cisza wyborcza frekwencja frekwencja radomsko wyniki wyborów 2020 wyniki pierwszej tury
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE