W Radomsku bezpłatnie sprawdzisz światła swojego samochodu

W Radomsku bezpłatnie sprawdzisz światła swojego samochodu Fot. pixabay.com

Rusza kolejna edycja kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie aut w stacji kontroli pojazdów AutoCentrum „Elcar” przy ulicy Narutowicza 59 w Radomsku. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.

W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach ubiegłych Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejna odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo.

Na terenie powiatu radomszczańskiego w działania zaangażowała się stacja kontroli pojazdów mieszcząca się przy ulicy Narutowicza 59 w Radomsku. W 4 soboty tj. 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 roku każdy kierujący będzie mógł tam bezpłatnie sprawdzić światła w swoim pojeździe.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd  z naciskiem na elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Więcej o:
radomsko akcja sprawdzanie świateł samochód
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE