W Radomsku będzie wdrażany program „Zielony Transport Publiczny”

W Radomsku będzie wdrażany program „Zielony Transport Publiczny” Fot. UM Radomsko

W piątek, 21 października 2022 r. Miasto Radomsko i spółka SKB Drive Tech S.A. podpiszą list intencyjny o współpracy w zakresie działań na rzecz wprowadzania bezemisyjnego transportu publicznego.

- Spółka SKB Drive Tech działa na terenie Radomska. Jest podmiotem rodzinnym działającym w Radomsku od 1912 roku. Firma z tradycjami, mocno zakorzeniona w mieście i znana na rynku krajowym. Posiada certyfikaty jakości, doświadczenie, nowoczesny park maszynowy i własne biuro konstrukcyjne. Spółka znajduje nabywców w wielu branżach związanych z motoryzacją w tym między innymi wspomaga produkcję autobusów, pojazdów górniczych, maszyn budowlanych, pojazdów wojskowych i wielu innych – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Celem współpracy pomiędzy Miastem Radomsko a spółką SKB Drive Tech Spółka Akcyjna jest wdrożenie programu „Zielony Transport Publiczny” – wspierającego rozwój bezemisyjnego transportu publicznego, obniżenie wykorzystania energii i paliw emisyjnych w publicznym transporcie zbiorowym, a także rozwój zielonej mobilności.

Strony wzajemnie deklarują, że prowadzony przez SKBDT projekt „e-trofit” jest zgodny z ideą tego programu – oraz szerzej, z ideą modernizacji i rozwoju polskich miast oraz – w kilku aspektach jednocześnie:

  • ekologicznym – autobus zostaje zmodernizowany do wersji bezemisyjnej – oraz otrzymuje „drugie życie”,
  • ekonomicznym – szacowany koszt konwersji to ok. 50% wartości zakupu nowego autobusu,
  • czasowym – e-trofit trwa wielokrotnie krócej niż okres oczekiwania na nowy autobus, zapotrzebowanie rynku na nowe autobusy elektryczne (chcąc sprostać przepisom Ustawy) przekracza możliwości producentów nowych autobusów,
  • społecznym i gospodarczym – wdrożenie projektu „e-trofit” przyspieszy elektryfikację polskich miast, SKBDT zaś korzysta z polskiego know-how, płaci podatki w Polsce i daje zatrudnienie mieszkańcom polskich miast.
Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko zielony transport publiczny program autobusy komunikacja miejska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE