W Radomsku będzie nocna prohibicja

W Radomsku będzie nocna prohibicja

To już pewne. W Radomsku zostanie wprowadzony zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Taką decyzję podjęli radni podczas piątkowej (26 lutego) sesji. Zakaz będzie obowiązywał w godzinach 24.00-6.00.

Temat wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży alkoholu omawiany był od kilku miesięcy. Ostatecznie zyskał on aprobatę większości radnych. Podczas piątkowej sesji zdecydowali, że nocna prohibicja zostanie wprowadzona. Nie obyło się bez ożywionej dyskusji.

Radni, którzy zagłosowali „za” wprowadzeniem zakazu podkreślali, że przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa w okolicy sklepów sprzedających alkohol.

- Musimy myśleć o osobach, które są ofiarami zakłócania ciszy i spokoju w godzinach nocnych. Nie jestem zwolennikiem zakazów, ale ten zakaz powinniśmy wprowadzić – argumentował radny Andrzej Kucharski.

Z kolei przeciwnicy takiego zakazu twierdzili, że nocna prohibicja nic nie zmieni. Wręcz przeciwnie.

- Nad tym, co się dzieje pod sklepami można zapanować. Nad melinami, które z pewnością powstaną, nie zapanujemy. Jeśli wprowadzimy taki zakaz, staniemy się zaściankiem – mówił radny Łukasz Więcek.

- Zakaz nie powstrzyma osób, które mają głód alkoholowy. Jeśli nie kupią alkoholu w sklepie, kupią go w innym miejscu – oznajmił przewodniczący Rady Miasta, Rafał Dębski.

Rafał Dębski podkreślał, że wiele samorządów, które wprowadziły zakaz, wycofało się z tego pomysłu. Tłumaczył też, że wprowadzenie zakazu uderzy w przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii są już i tak w trudnej sytuacji. Podobnego zdania był rónież radny Radosłąw Rączkowski.

- To jest najgorszy czas na wprowadzenie takiego zakazu - mówił Radosław Rączkowski.

Te tłumaczenia nie przekonały większości radnych. Za wprowadzeniem zakazu nocnej sprzedaży alkoholu zagłosowało 11 radnych, 8 było przeciw. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu będzie dotyczył jedynie sklepów, a nie lokali gastronomicznych. 

Przypomnijmy. Na przełomie stycznia i lutego w Radomsku prowadzone były konsultacje społeczne z których niemal jednoznacznie wynikało, że radomszczanie nie chcą wprowadzenia nocnej prohibicji.

Więcej o:
radomsko zakaz sprzedaży alkoholu nocna prohibicja radomsko rada miasta radomsko sesja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE