W PUP w Radomsku wnioski rozpatrują również w nocy

W PUP w Radomsku wnioski rozpatrują również w nocy Fot. PUP Radomsko

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku niektórzy urzędnicy pracują nawet w nocy. Do pracy przyszli nawet w niedzielę 26 kwietnia o godzinie czwartej.

Do Urzędu wpłynęło już 2 178 wniosków o udzielenie mikropożyczki. Podpisano 1 083 umowy i ci przedsiębiorcy otrzymali już przelewy na konto. W sumie wypłacono kwotę 5 415 000 zł (najwięcej w woj. łódzkim).

Mimo, że w PUP pracują od 4 rano (również w weekendy), a inni do godz. 19, okres oczekiwania na rozpatrzenie wniosku niestety zaczął się wydłużać, ponieważ urząd został zasypany wnioskami. Tylko w ubiegłym tygodniu złożono 1 049 wniosków (nie licząc tych, które wpłyną elektronicznie w sobotę i niedzielę).

- Robimy co możemy, żeby przedsiębiorcy otrzymali środki najszybciej jak to jest tylko możliwe. W pierwszych dniach naboru wysłanie przelewu następowało średnio po dwóch dniach roboczych od złożenia wniosku - o ile wniosek nie miał braków i błędów. W tej chwili to średnio około 7-8 dni. Spodziewamy się w najbliższych dniach kilku tysięcy kolejnych wniosków, więc czas realizacji prawdopodobnie wydłuży się do około dwóch tygodni. Bardzo prosimy o dokładne przygotowanie wniosków, niestety około 30% z nich wymaga poprawy lub uzupełnienia. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość – informują w PUP w Radomsku.

Pracownicy zapewniają, że żaden wniosek nie zostanie bez rozpatrzenia.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko pup radomsko pup w radomsku tarcza antykryzysowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE