W PSP nr 7 podsumowano matematyczny projekt

W PSP nr 7 podsumowano matematyczny projekt

We wrześniu w PSP nr 7, rozpoczęto realizację projektu matematycznego „Stawiam na matmę”, który otrzymał dofinansowanie mFundacji w wysokości 5 000 zł. W grudniu przyszedł czas na podsumowanie projektu.

W szkole prowadzono działania, które miały na celu uświadomienia uczniom potrzebę uczenia się matematyki. Odbyły się spotkania z osobami, których profesja wymaga znajomości matematyki.

We wrześniu, uczniowie klas szóstych, w ramach lekcji informatyki, poznali obsługę programu graficznego. W październiku, młodzież poznała tajniki pracy biura rachunkowego, a te zdradziła pani Beatą Młynarczyk. W grudniu, pracownice biura architektonicznego przedstawiły swoją pracę, która polega na projektowaniu budynków i różnych obiektów budowlanych, aranżacji wnętrz i otoczenia. Uczniowie podzieleni na grupy mieli okazję zaprojektować krajobraz wokół swojej szkoły oraz własny pokój. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że profesja architekta wymaga znajomości matematyki. Natomiast pani Marta Piotrowska, pracownik jednego z banków, przeprowadziła zajęcia w klasach piątych dotyczące różnych form oszczędzania pieniędzy.

Wsparciem psychologicznym służyła pani Michalina Gabryś, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku, która przeprowadziła dla uczniów i rodziców warsztaty „Mozgi na start”,  mające na celu podniesienie umiejętności uczniów w zakresie planowania samodzielnej nauki w domu, zwiększenie skuteczności procesu nauki własnej, zdobycie wiedzy na temat czynników wspomagających pracę mózgu.

Równolegle z różnymi zajęciami zostały przeprowadzone szkolne konkursy.

Więcej o:
mpotęga psp nr 7 projekt
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE