W powiecie radomszczańskim zaszczepiono 1 567 osób przeciw COVID-19

W powiecie radomszczańskim zaszczepiono 1 567 osób przeciw COVID-19

Dane dotyczące szczepień przeciw COVID-19, na bieżąco przedstawia rządowy serwis gov.pl/szczepimysie.

Z przedstawianego na dzień 16 stycznia 2021 (godz. 10.30) raportu, wynika że w powiecie radomszczańskim zaszczepiono przeciw COVID-19 już 1 576 osób. Dzienna liczba szczepień – 140. Drugą dawką zaszczepiono jedną osobę.

W województwie łódzkim zaszczepiono 2 188 osób. W całej Polsce 436 963.

Tymczasem firma Pfizer, która odpowiada za dostarczenie części szczepionek do Polski chwilowo zmniejszy dostawy do Europy.  W najbliższym czasie mogą wystąpić przejściowe zmiany dotyczące zamówień oraz dostaw z zakładu w Puurs w Belgii, tak aby szybko umożliwić zwiększenie wielkości produkcji.

- W ramach działań niezbędnych do zwiększania mocy produkcyjnych, musimy odpowiednio zmodyfikować proces produkcji i dostosować nasz zakład, co będzie wymagało uzyskania dodatkowych zezwoleń. Chociaż będzie to miało przejściowy wpływ na dostawy realizowane na przełomie stycznia i lutego, spowoduje znaczne zwiększenie liczby dawek dostępnych dla pacjentów pod koniec lutego i w marcu - podkreśla firma.

Obecnie w UE dopuszczone są dwie szczepionki - Comirnaty, wyprodukowana przez Pfizera i BioNTech oraz mRNA-1273 - od Moderny.

Więcej o:
szczepionka koronawirus radomsko szczepionka koronawirus szpital radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE