W powiatowych szkołach będą kolejne interaktywne tablice

W powiatowych szkołach będą kolejne interaktywne tablice Fot. UM Kamieńsk

Przekazywanie wiedzy w czasie lekcji i zajęć dodatkowych będzie znacznie bardziej efektywne z pomocą tablic interaktywnych, które współpracują z komputerem i projektorem multimedialnym. Cztery takie tablice wzbogacą niebawem szkoły prowadzone przez Powiat Radomszczański.

Nowoczesne pomoce dydaktyczne zakupione zostaną dzięki dofinansowaniu w wysokości 56 tys. złotych, pozyskanemu przez powiat w ramach kolejnej edycji rządowego programu „Aktywna tablica”.

– Celem tego programu jest rozwijanie infrastruktury szkolnej oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Nowoczesne wyposażenie znacznie ułatwi nauczycielom prowadzenie zajęć, a uczniom - przyswajanie wiedzy – wyjaśnia wicestarosta Małgorzata Lewandowska, odpowiedzialna za sektor edukacji.

Tablice zakupione zostaną dla: I i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska.

Całkowita wartość projektu wyniesie 70 tys. zł. Przekazanie środków finansowych na zakup pomocy dydaktycznych planowane jest do 31 sierpnia.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko szkoły tablice interaktywne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE