W poniedziałek będą poważne utrudnienia na A1. Pomiędzy Kamieńskiem a Piotrkowem Tryb.

W poniedziałek będą poważne utrudnienia na A1. Pomiędzy Kamieńskiem a Piotrkowem Tryb.

W najbliższy poniedziałek 21 grudnia występować będą poważne utrudnienia na odc. „B” Piotrków Trybunalski – Kamieńsk budowanej autostrady A1.

W związku z fatalnym stanem nawierzchni jezdni zachodniej, po której odbywa się ruch w obu kierunkach, wykonawca prac zmuszony jest wykonać niezbędne prace naprawcze gwarantujące bezpieczną eksploatację.

- Będą one prowadzone na 357 kilometrze trasy, w okolicach Siomek, w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego w godzinach od 8.00 do 16.00. Ponieważ w tym miejscu jazda w każdym z kierunków odbywa się po jednym pasie, będzie to wymuszało wprowadzenie ruchu wahadłowego. Wykonawca ocenia, że każdorazowe zatrzymania ruchu będą trwały ok. 10 minut. Należy więc spodziewać się powstawania długich zatorów. Remontowany odcinek można ominąć jadąc tzw. starą trasą, czyli DK91 z Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska, bądź w przeciwnym kierunku. Warto przed wyjazdem w dalszą trasę rozważyć wybór innej drogi. Apelujemy do kierowców o uwagę, cierpliwość i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Więcej o:
autostrada a1 a1 zator gddkia utrudnienia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE