W podstawówkach w Radomsku rozpoczęło naukę 60 obywateli Ukrainy. W niektórych placówkach zaczyna brakować miejsc

W podstawówkach w Radomsku rozpoczęło naukę 60 obywateli Ukrainy. W niektórych placówkach zaczyna brakować miejsc Fot. PSP nr 2 w Radomsku

Do Radomska docierają kolejni obywatele Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Są wśród nich dzieci, które właśnie w Radomsku będą kontynuować naukę.

Na dzień 28 lutego 2022 r. radomszczańskie szkoły podstawowe dysponowały ok. 700 wolnymi miejscami. Większość z tych miejsc, są to miejsca w placówkach będących na obrzeżach miasta (np: PSP nr 8, 10 oraz 5).

- Do 9 marca do szkół zapisało się ok 60 dzieci z Ukrainy, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską po wybuchu wojny. Dzieci, jak dotąd zapisywały się głównie do szkół zlokalizowanych w centrum miasta, np. PSP nr 2. W związku z tym w takich szkołach zaczyna już brakować miejsc. Na chwilę obecną uczniowie ci przydzielani są do istniejących klas i mają organizowane dodatkowe zajęcia z języka polskiego – informuje Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Obecnie nie zostały utworzone klasy przygotowawcze.

- Rodzice na bieżąco pytają o możliwość zapisania dzieci do szkół. Nie prowadzona  jest jednak statystyka mówiąca o ilości zapytań dziennie. Każde dziecko ukraińskie chętne do rozpoczęcia nauki w szkole zostało przyjęte przez placówkę, do której zwrócili się rodzice – mówi Karolina Turowska.

Do dyspozycji dzieci przybyłych z Ukrainy są psychologowie oraz pedagodzy obecni w każdej placówce.

Czytaj też: Jak radomszczańskie szkoły średnie są przygotowane na przyjęcie uczniów z Ukrainy?

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko szkoły podstawowe radomsko uczniowie z ukrainy nauka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE