W piątek rusza policyjna akcja „Sierpniowy weekend 2022”. Będą kontrole z ziemi i powietrza

W piątek rusza policyjna akcja „Sierpniowy weekend 2022”. Będą kontrole z ziemi i powietrza Fot. lodzka.policja.gov.pl

Od piątku, 12 sierpnia do poniedziałku 15 sierpnia 2022 roku, policjanci garnizonu łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami województwa łódzkiego. Poprzedzi te działania ogólnopolska akcja „Prędkość” podczas, której policjanci z grupy SPEED nie tylko z ziemi ale i z powietrza będą prowadzić kontrole i ścigać piratów drogowych.

Należy się spodziewać zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie zabraknie też wsparcia z powietrza – do powyższych działań ruszy także policyjny śmigłowiec, który wyposażony w kamerę obejmie nadzór nad drogami naszego województwa.

- Mundurowi biorący udział w działaniach „Sierpniowy weekend 2022”, będą pełnić służbę nieprzerwanie do poniedziałku 15 sierpnia 2022 r. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Funkcjonariusze będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących będących pod wpływem alkoholu, drobiazgowo będą sprawdzać czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy najmłodsi podróżujący pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów – mówi Aneta Błędniak-Kałka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Policjanci będą również kontrolować ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. 12 sierpnia br. obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00, 13 sierpnia od 8:00 do 14:00 natomiast 14 i 15 sierpnia od 8:00 do 22:00.

Więcej o:
policja akcja kontrole sierpniowy weekend
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE