W niedzielę referendum w Ładzicach. Do głosowania za odwołaniem wójta zachęca... Keanu Reeves

W niedzielę referendum w Ładzicach. Do głosowania za odwołaniem wójta zachęca... Keanu Reeves Fot. CD Projekt Red

Wielkimi krokami zbliża się referendum w Ładzicach. W niedzielę 10 października mieszkańcy zdecydują, czy chcą odwołać wójta Krzysztofa Ciupińskiego. Na ostatniej prostej przed głosowaniem przeciwnicy obecnego włodarza Ładzic wypuścili spot, w którym do głosowania za jego odwołaniem zachęca… Keanu Reeves, aktor znany m.in. z roli Neo w filmie „Matrix”.

Oryginalny film pojawił się na platformie YouTube już pod koniec września, jednak niedługo później został on usunięty przez autorów (przyczyną była prawdopodobnie obawa o naruszenie praw autorskich). Przywrócono go jednak 2 października, wraz z odpowiednią adnotacją dotyczącą prawa cytatu.

W klipie wykorzystano fragment materiału promocyjnego gry „Cyberpunk 2077” wyprodukowanej przez polskie studio CD Projekt Red. Keanu Reeves, wcielający się w postać Johnego Silverhanda, zwraca się w nim do głównego bohatera gry słowami: „wstawaj samuraju, mamy miasto do spalenia”. Krótkie wideo zostało pokazane na prezentacji gry w czerwcu 2019 r. i szybko stało się internetowym viralem.

W spocie wypuszczonym przez organizatorów referendum słowa wypowiadane przez Reevesa zostały zamienione na: „wstawaj samuraju, musimy odzyskać gminę Ładzice z rąk wójta Krzysztofa Ciupińskiego”.

Więcej o:
ładzice referendum ładzice referendum w ładzicach krzysztof ciupiński gry komputerowe cyberpunk 2077
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE