W „Mechaniku” w Radomsku realizują program profilaktyki prozdrowotnej „W stronę dojrzałości”

W „Mechaniku” w Radomsku realizują program profilaktyki prozdrowotnej „W stronę dojrzałości” Fot. ZSP nr 1 Radomsko

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku, realizowany jest projekt profilaktyki prozdrowotnej „W stronę dojrzałości”.

Jak wyjaśnia Renata Koniarska pedagog szkolny i koordynator, program obejmuje organizację zajęć edukacyjnych popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego dla młodzieży szkół średnich.

- Realizacja powierzonego zadania wynika z niepokojących zjawisk obserwowanych w ostatnim czasie, a dotyczących zdrowia i prokreacji. Stąd działania, które mają zapobiegać m.in. podejmowaniu przez młodzież zachowań ryzykownych, mających negatywny wpływ na ich zdrowie prokreacyjne, a także skonfrontowanie z wiedzą naukową nieprawdziwych informacji nt. zdrowia prokreacyjnego uzyskiwanych przez młodzież z internetu, co powoduje kształtowanie błędnych przekonań normatywnych - podkreśla.

Cel projektu to również kształcenie umiejętności dokonywania właściwych wyborów w zakresie zdrowia prokreacyjnego, ukazanie problematyki w aspekcie profilaktyki i leczenia niepłodności, a także wsparcie młodzieży w przygotowaniu się do podjęcia w przyszłości właściwych ról małżeńskich i rodzicielskich.

Uczniowie wzięli udział w pierwszych zajęciach, a byli to technicy pojazdów samochodowych, technicy geodeci, technicy budownictwa i uczniowie klasy mundurowej i rehabilitacyjno - zdrowotnej.

Więcej o:
zsp nr 1 mechanik mechanik radomsko w stronę dokjrzałości mechanik radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE