W Mechaniku powstanie Klub Młodego Samorządowca

Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 będzie działał Klub Młodego Samorządowca

Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 będzie działał Klub Młodego Samorządowca.
Fot. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku


Inicjatywa powstania klubu zrodziła się po spotkaniu Samorządu Szkolnego tej szkoły ze starostą Robertem Zakrzewskim. Podczas spotkania poruszanych było wiele kwestii i tematów lokalnej społeczności.  Pan starosta podkreślał jak ważny jest głos młodego pokolenia w sprawach dotyczących naszego miasta i powiatu, jednocześnie akcentował, że tego głosu brakuje.

Przedstawiciele Mechanika zaproponowali, aby to właśnie w ich szkole utworzony został klub zrzeszający młodych ludzi interesujących się samorządem.

Celów powstania takiej organizacji jest wiele - rozwijanie zainteresowań politycznych i społecznych młodzieży, chęć uczestnictwa w życiu politycznym naszego miasta, kształcenie i rozwijanie kreatywności oraz pasji działacza, poznawanie ludzi ze świata polityki i samorządów, zdobywanie cennych doświadczeń i umiejętności zarządzania działaniami, a także realizacja własnych pomysłów i ambicji.

Klub rozpocznie swoją działalność od września, ale już teraz uczniowie zachęcani są do wstępowania. Opiekunkami Klubu Młodego Samorządowca będą mgr Anna Pichit i mgr Renata Koniarska.

Więcej o:
klub młodego samorządowca zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku mechanik starostwo powiatowe samorząd polityka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE