W „Mechaniku” obchodzono Dzień Geodety

W „Mechaniku” obchodzono Dzień Geodety Fot. ZSP nr 1

W czwartek 5 marca, młodzież klasy II i III Technikum Geodezyjnego w ZSP nr 1 zorganizowała obchody, świętowanego w całej Europie, Dnia Geodety.

Dzień ten został ustanowiony przez Europejską Organizację Geodetów (CLGE) w 500-setną rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych kartografów Gerarda Merkatora – jako „Dzień Europejskiego Geodety i Geoinformacji”.

- Młodzi adepci geodezji, przy okazji organizacji  piątego, oficjalnego Dnia Geodety w naszej szkole pokazują mocne zaangażowanie i najwyższy poziom w tym co robią. Uczniowie przygotowali profesjonalne stanowiska geodezyjne: gdzie można było zapoznać się ze sprzętem do pomiarów geodezyjnych wykorzystywanym przez nich na co dzień oaz zobaczyć galerię prac, które wykonali w toku nauki w swoim zawodzie – opowiada Robert Koniarski, nauczyciel z „Mechanika”.

Wszyscy chętni mogli zakręcić „geodezyjnym kołem fortuny” i wylosować przygotowane zadania, związane oczywiście z geodezją. Konkurencje dostarczyły sporej dawki humoru nauczycielom i uczniom całej szkoły oraz  młodym geodetom, którzy komisyjnie sprawdzali prawidłowe odpowiedzi.

Dodatkowo dla uczniów profilu geodezyjnego została przygotowana geodezyjna krzyżówka, dzięki której mogli sprawdzić zdobytą do tej pory wiedzę.

Zorganizowano również słodki, przepyszny i tematyczno-geodezyjny poczęstunek w postaci: pięknego tortu, boskich babeczek, chrupiących ciasteczek, lizaków i słodkich cukierków.

- Ten dzień, po raz kolejny, pokazał, że szkoła nie musi być nudna, a każda forma zaangażowania daje sporo satysfakcji – podkreśla Robert Koniarski.

Więcej o:
zsp nr 1 mechanik radomsko dzień geodety w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE