W magicznym nastroju. Koncert kolęd w „Elektryku”

Prawdziwie świąteczną atmosferę stworzyli artyści w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku podczas uroczystego koncertu kolęd i pastorałek. Znów repertuar wszystkich zaskoczył.

Nad koncertem kolęd od lat czuwa nauczycielka Aleksandra Tyl. To już jej dwudziesty jubileuszowy koncert.

- Repertuar musi być zróżnicowany, totalny „misz  masz”  tak pod względem muzycznym, jak i emocjonalnym. Od tradycyjnych kolęd po współczesne aranżacje zimowych przebojów. To prosty sposób, by każdy ze słuchaczy znalazł w nim coś dla siebie, co będzie mu w duszy grało nie tylko w ten jeden dzień, ale i przez całe święta – podkreśla A. Tyl.

Koncert rozpoczęła tradycyjna kolęda „Mizerna cicha”, później z mikrofonów popłynęły utwory świąteczne z repertuaru Franka Sinatry, zespołu Perfekt. Stanisław Ślęzak, znany w całej Polsce z programu „The Voice of Poland” zaśpiewał piosenkę „Christmas lights” z repertuaru zespołu Coldplay. Społeczność szkoły oraz zaproszonych gości rozgrzały „Tylowianki znad Radomki” utworami „Skrzypi wóz” oraz „Świeć gwiazdeczko”. Publiczność wprowadzona w prawdziwie świąteczny klimat wspólnie z artystami zaśpiewała na koniec piosenkę „Dzień jeden w roku”.

- Jestem pełna podziwu i wdzięczności dla wszystkich moich artystów za ich talent, ciężką pracę, poświęcony czas, za sprostanie problemom związanym z wypożyczeniem i transportem  instrumentów, np. perkusji,  która przyjeżdża do nas z Kleszczowa,  w dwóch turach w bagażniku samochodu osobowego – skomentowała organizatorka koncertu.

Atmosferę dopełniła bożonarodzeniowa scenografia, która dodała jeszcze magii całej uroczystości.

Więcej o:
koncert kolęd radomsko kolędy radomsko elektryk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE