W Kamieńsku doszło do potrącenia 66-letniej pieszej

W Kamieńsku doszło do potrącenia 66-letniej pieszej Fot. KPP Radomsko

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem pieszej. 46-letni kierowca toyoty potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Poszkodowana 66-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 3 października 2023 r. ok. godz. 19.00.

- Oficer dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał informację o potrąceniu pieszej. Doszło do tego na ul. Słowackiego w Kamieńsku. Na miejsce pojechali natychmiast policjanci. Jak ustalili, kierujący toyotą 46-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych. 66-latka z urazem głowy, klatki piersiowej oraz ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do radomszczańskiego szpitala – relacjonuje Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Sprawca zdarzenia był trzeźwy.

- Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza, gdy zbliżają się do przejść dla pieszych. Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania. To, że widzimy nadjeżdżające auto nie oznacza, że kierowca widzi nas. Niestety to piesi ponoszą największe skutki w konfrontacji z autem – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
policja radomsko kamieńsk potrącenie pieszej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE