W Grocholicach wybudują gazociąg

W Grocholicach wybudują gazociąg Fot. UM Bełchatów

Wkrótce ruszy budowa gazociągu w Grocholicach. Do sieci podłączonych zostanie kilka ulic, w sumie położonych zostanie 9,5 km rur. Łódzki Oddział Polskiej Spółki Gazownictwa w tym roku planuje przeprowadzić jeszcze jedną inwestycję w Bełchatowie – tym razem w osiedlu Politanice.

Jak informuje wykonawca, prace powinny rozpocząć się w poniedziałek, 5 października. Najpierw ekipy pojawią się na ulicy Powstańców Śląskich. Później robotnicy przeniosą się kolejno na ulice: Obrońców Gór Borowskich, 11 Listopada i ks. Teodora Kwarto. Roboty prowadzone będą w kilku etapach – wykopy, ułożenie rur oraz ich zakopanie, a na koniec odtworzenie terenu. Do Grocholic dostarczono już pierwszą partię rur. Inwestycja potrwa kilka miesięcy, powinna zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku.

W trakcie prowadzenia prac wykonawca nie przewiduje większych utrudnień w ruchu. Wykopy mają być bowiem prowadzone w chodnikach i zieleńcach, natomiast ulice mogą być rozkopane jedynie punktowo. Niemniej kierowcy jeżdżący w tej okolicy proszeni są o zachowanie ostrożności.

Nowy gazociąg położony zostanie nie tylko w Grocholicach. Na stronie Łódzkiego Oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa znajduje się także zgłoszenie budowy w osiedlu Politanice. W ciągu najbliższych kilku miesięcy do sieci gazowej mają zostać przyłączone gospodarstwa, które wyraziły zainteresowanie tą inwestycją. Mowa o domostwach znajdujących się przy ulicach: Czyżewskiego, Głuchowskiego, Jutrzenki, Wiosennej, Zimowej, Grzybowej, Podleśnej oraz Przedwiośnie.

- Od lat dokładamy starań, by zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła, a jednocześnie dążymy do zmniejszenia emisyjności. Prowadzone przez nas działania skupiają się na kilku obszarach. Oprócz modernizacji miejskiej sieci ciepłowniczej, kupiliśmy sześć nowoczesnych emzetek, w tym trzy elektryczne, termomodernizujemy budynki komunalne, prowadzimy miejski program dopłat do wymiany starych źródeł ciepła na nowe. Jestem przekonana, że inwestycje, które niebawem ruszą w Grocholicach i Politanicach, pomogą w realizacji tych priorytetowych dla nas zadań – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów gazociąg grocholice
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE