W Gomunicach zorganizowano powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Gomunicach zorganizowano powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Fot. KPP Radomsko

W środę, 12 kwietnia 2023 r. w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Gomunicach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 14 szkół podstawowych z powiatu radomszczańskiego wystawiło swoje drużyny, które rywalizowały w dwóch przedziałach wiekowych.

Tegoroczne eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym obyły się 12 kwietnia 2023 r. w gminnej hali sportowej w Gomunicach. Impreza rozpoczęła się krótką odprawą instruktażową, podczas której wszyscy uczestnicy zapoznali się z regulaminem, a następnie przystąpili do części właściwej konkursu.

Uczniowie mieli do pokonania kilka etapów: test wiedzy, test skrzyżowań, tor przeszkód na sali gimnastycznej, pomoc przedmedyczną oraz praktyczne wykorzystanie wiedzy na miasteczku ruchu. Rywalizacja była niezwykle zacięta, ale do samego końca z poszanowaniem zasad „fair play”.

Ostatecznie z pucharami na podium stanęły drużyny

Kategoria wiekowa 10 – 12 lat:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Radomsku
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gomunicach
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomsku

Kategoria wiekowa 13 – 15 lat:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gomunicach
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Orzechowie
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomsku 

- Komisja konkursowa doceniła również indywidualne umiejętności i wkład uczestników w obu grupach wiekowych. Te tytuły przypadły Hubertowi Kowalczykowi i Ernestowi Szczakowskiemu – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Dla wszystkich uczestników przewidziane były drobne upominki, które z pewnością będą zachętą i motywacją do udziału w kolejnych edycjach turnieju.

Więcej o:
policja radomsko gomunice eliminacje turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE