W Gomunicach po raz kolejny darto pierze. Tym razem dla Emilki i Kornelii

W Gomunicach po raz kolejny darto pierze. Tym razem dla Emilki i Kornelii Fot. facebook: Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach/ Anna Milczanowska

W piątek, 10 lutego 2023 r. odbyła się XII Pierzawka organizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Gomunicach.

Pierzawka w Gomunicach to tradycja, która każdego roku przyciąga liczne grono mieszkańców. Podobnie było w tym roku. Podczas spotkania przygotowano pierze, z którego powstały dwie poduszki. Zostały nimi obdarowane dziewczynki: Emilka i Kornelia – pierwsze mieszkanki gminy Gomunice, które przyszły na świat w 2023 r.

W darciu pierza wzięła udział m.in. poseł Anna Milczanowska, która przekazała sejmowe gadżety dla uczestników wydarzenia.

- Po raz dwunasty darliśmy pierze, tym razem do dwóch poduszek. Nasza tradycja jest taka, że zbieramy się i i drzemy pierze dla pierwszego mieszkańca gminy urodzonego w danym roku. W tym roku mieliśmy wspaniałą kumulację. Darliśmy dla Emilki i Kornelii, które urodziły się w tym samym dniu. Dziękuję wszystkim za obecność i kultywowanie tej wspaniałej tradycji. Dziękuję za obecność pani poseł Annie Milczanowskiej, dziękuję radnym, kołom gospodyń wiejskich, Kołu Emerytów, mieszkańcom, dyrekcjom szkół i przedszkola, nauczycielom, bibliotece, naszej młodzieży szkolnej oraz wspaniałym absolwentom – mówi Paweł Olejniczak, wójt gminy Gomunice.

Więcej o:
powiat radomszczański gomunice pierzawka pierzawka gomunice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE