W Gminie Radomsko dzieci wolą powietrze świeże niż świat w komputerze

W Gminie Radomsko dzieci wolą powietrze świeże niż świat w komputerze Fot. UG Radomsko

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Strzałkowie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w ramach gminnego profilaktycznego konkursu fotograficznego pt. „Wolę powietrze świeże, niż świat w komputerze”. Wydarzeniu towarzyszył spektakl profilaktyczny Teatru „Ściema” oraz wystawa zwycięskich fotografii, które znalazły się na kalendarzu na 2024 rok.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Radomsko. Jego uczestnicy mieli za zadanie wykonanie zdjęcia zgodnego z tematem konkursu.

- Celem konkursu było propagowanie i utrwalanie wiedzy z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży. Promowanie właściwych postaw, kultury zachowania oraz kształtowanie wiedzy związanej z niebezpieczeństwem, a także kreatywne uczestnictwo w życiu szkoły i promowanie zdrowego oraz bezpiecznego trybu życia bez uzależnień – wyjaśniają Karolina Tyl, pedagog PSP w Strzałkowie oraz Zuzanna Mazur – Szymańska, psycholog PSP w Strzałkowie.   

Na konkurs, który przebiegał w trzech kategoriach wpłynęły 43 zdjęcia.  

- Zrobiłem to zdjęcie, ponieważ lubię aktywnie spędzać czas. To jest lepsze niż siedzenie przed komputerem. Spędzając czas na świeżym powietrzu jesteśmy zdrowi, oczy nas nie bolą od patrzenia w monitory. Tak naprawdę siedząc przy komputerze klikamy w guziki i patrzymy w ekran. Będąc na dworze możemy się ruszać, być aktywnymi – zauważa Kacper Grzywański, uczeń PSP w Kietlinie.

- Kiedy dowiedziałam się o tym konkursie od razu pomyślałam sobie, że zrobię zdjęcie jak jeżdżę konno. W ten sposób chciałam pokazać, że można znaleźć czas na aktywność na świeżym powietrzu. Komputer – owszem, jest ważny, ale ruch i aktywność muszą z nim iść w parze – wyjaśnia Maja Fijałkowska, uczennica PSP w Szczepocicach.

Zwycięskie fotografie zostały opublikowane na kalendarzu na 2024 rok, który jest efektem końcowym konkursu.

Lista laureatów:

Klasa 0-III

1 miejsce: Mateusz Frączyk – PSP w Strzałkowie

2 miejsce: Zuzanna Wolańska – PSP w Strzałkowie

3 miejsce: Hanna Lelicka – PSP w Kietlinie

Wyróżnienie: Bartosz Proszowski – PSP w Strzałkowie

Klasa IV-VI

1 miejsce: Oliwia Ostojska – PSP w Płoszowie

2 miejsce: Kacper Grzywański – PSP w Kietlinie

3 miejsce: Maja Fijałkowska – PSP w Szczepocicach

Wyróżnienie: Oliwia Ostojska – PSP w Płoszowie

Klasa VII - VIII

1 miejsce: Jakub Misterkiewicz – PSP w Płoszowie

2 miejsce: Lena Koćwin – PSP w Szczepocicach

3 miejsce: Barbara Zgrzebna – PSP w Szczepocicach

Podsumowanie konkursu uświetnił występ aktorów Teatru „Ściema”, którzy w przedstawieniu pt. „Kto ukradł święta” w humorystyczny, acz pouczający sposób przekazali odbiorcom, że prawdziwą wartością Świąt Bożego Narodzenia jest miłość i czas spędzony z najbliższymi, a nie prezenty.

Konkurs pt. „Wolę powietrze świeże, niż świat w komputerze”, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Strzałkowie sfinansowany został z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Radomsko.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków szkoła strzałków konkurs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE