W gminie Kamieńsk walec zsunął się z naczepy

W gminie Kamieńsk walec zsunął się z naczepy Fot. KSRG OSP Kamieńsk

W środę, 19 października 2022 r. ok. godz. 9.00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego marki volvo, przewożącego na swojej naczepie walec. Sytuacja miała miejsce na Drodze Wojewódzkiej nr 484 w miejscowości Szpinalów w gminie Kamieńsk.

Kierowca ciężarówki jechał za samochodem osobowym, który zasygnalizował zamiar skrętu w lewo. Kierowca volvo, aby uniknąć najechania na tył pojazdu, gwałtownie zahamował.

- W wyniku tego doszło do zerwania zabezpieczeń przewożonego ładunku. Walec częściowo osunął się z naczepy i zahaczył o przydrożną latarnię. 34-letni kierujący to mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Mężczyzna zjechał na zatokę, by nie utrudniać ruchu. Za spowodowanie kolizji policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 1020 zł. Kierowca nie odniósł obrażeń ciała. Był trzeźwy – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci przypominają wszystkim kierowcom ciężarówek o zachowaniu prędkości uwarunkowanej natężeniem ruchu, stanem nawierzchni, stanem pogody oraz bezpiecznej odległości.

Więcej o:
powiat radomszczański policja radomsko gmina kamieńsk szpinalów walec
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE