W gminie Gidle posadzono Las Pamięci Jana Pawła II

W gminie Gidle posadzono Las Pamięci Jana Pawła II Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W czwartek, 18 maja 2023 r., w rocznicę 103. urodzin św. Jana Pawła II, na terenie należącym do Nadleśnictwa Gidle odbyło się uroczyste sadzenie Lasu Pamięci Jana Pawła II w ramach III edycji akcji „Łączą nas drzewa”.

W gidelskim nadleśnictwie wspólne sadzenie dla przyszłych pokoleń odbyło się w kompleksie leśnym przy drodze między Niesulowem a Ewiną. Zasadzono około 6 tysięcy sosen. Na pamiątkę tego wydarzenia odsłonięto w tym miejscu obelisk z pamiątkową tablicą. 

Lasy Pamięci Jana Pawła II to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa” - jest wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi.

- Polska znajduje się w czołówce państw europejskich pod względem wielkości obszarów leśnych. Do 2050 r. lesistość wzrośnie do 33 procent – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Radomsku.

W akcji sadzenia lasu, na zaproszenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Gidle Dariusza Perlińskiego uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu: Ewa Gajzler i Michał Koski. W akcji wzięli także udział: poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, wójt gminy Gidle Lech Bugaj, wójt gminy Kruszyna Jadwiga Zawadzka, przeor klasztoru Ojców Dominikanów Paweł Biszewski, podkom. Karol Mosur, pracownicy Nadleśnictwa oraz młodzież szkolna wraz z opiekunem z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pławnie. 

Więcej o:
powiat radomszczański gidle gmina gidle las pamięci jana pawła ii sadzenie lasu akcja nadleśnictwo gidle łączą nas drzewa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE