W gminie Bełchatów powstał nowy żłobek

W gminie Bełchatów powstał nowy żłobek Fot. UG Bełchatów

- Jak tu ładnie - to słowa, które bezwiednie wypowiadali właściwie wszyscy goście, obecni na oficjalnym otwarciu żłobka w Niedyszynie. Dzieci zajęcia w placówce mają już od poniedziałku, 5 października. Wstęgę na otwarciu placówki przecinali wójt Gminy Bełchatów - Konrad Koc oraz Milena i Błażej Olejnikowie, którzy żłobek poprowadzą. W uroczystości uczestniczył również wicestarosta bełchatowski Jacek Bakalarczyk.

- Tak naprawdę największa praca i wyzwanie dopiero przed nami. W poniedziałek, 5 października, rozpoczynamy zajęcia z dziećmi – podkreśla Milena Olejnik.

- Jestem przekonana, że fachowa kadra, którą dysponujemy, nie tylko zapewni dzieciom opiekę, ale również sprawi, że odkrywanie kolejnych tajemnic otaczającego ich świata, będzie pełną uśmiechu przygodą - dodaje.

- Jestem bardzo zadowolony, że tak długo wyczekiwana przez rodziców placówka, jak żłobek, wreszcie w Gminie Bełchatów rozpoczyna działalność – mówi wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.

- Samorząd, wobec trudnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajduje, nie podołałby utrzymaniu takiej placówki. Na szczęście znalazł się podmiot prywatny, który podjął się tego zadania i dzięki unijnemu dofinansowaniu możemy dziś cieszyć się tak pięknym żłobkiem. Dla mnie to radość tym większa, że żłobek powstał przy ścisłej współpracy z samorządem i działa w budynku, który należy do gminnej spółki – podkreśla wójt Gminy Bełchatów.

W placówce przygotowano miejsca dla 32 dzieci z terenu Gminy Bełchatów, przy czym jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Żłobek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 6.15 – 17.00.

Miesięczny koszt pobytu dziecka w żłobku to 195 zł (w tym wyżywienie).

Żłobek w Niedyszynie uruchomiony został w ramach projektu „Twój żłobek w Gminie Bełchatów – Mali Giganci”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz wdrażany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Wartość projektu to 1.202.792,40 zł, przy czym dofinansowanie wynosi 1.094.541,08 zł.

(info: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie)

Więcej o:
powiat bełchatowski gmina bełchatów żłobek niedyszyn
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE