W dwa dni policjanci zatrzymali 5 piratów drogowych. Trzech jechało bez uprawnień

W dwa dni policjanci zatrzymali 5 piratów drogowych. Trzech jechało bez uprawnień

W piątek, 13 stycznia 2023 roku tuż przed północą i 14 stycznia 2023 roku w godzinach porannych na drogach powiatu radomszczańskiego policjanci „drogówki” zatrzymali pięciu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Trzech z nich nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami, zaś dwóch jechało w obszarze zabudowanym o ponad 60 km/h więcej niż dopuszczają przepisy.

Wzmożone kontrole drogowe tuż przed rozpoczynającymi się feriami w naszym województwie dały efekt wyeliminowania pięciu kierujących, którzy naruszyli przepisy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W trzech przypadkach dalsze sprawdzenia w systemie policyjnym ujawniły braki uprawnień. Dwaj pozostali kierowcy poruszali się po drogach z prędkością ponad 60 km/h więcej niż dopuszczają przepisy.

- Jedyne szczęście to fakt, że wszyscy ci kierowcy byli trzeźwi. Ci, którzy poruszali sie po drodze bez prawa jazdy muszą się liczyć z grzywną w wysokości 1500 złotych i zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast piraci przez najbliższe 3 miesiące będą musieli pomyśleć o innym środku lokomocji niż samochód – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Pomimo zaostrzonych kar wobec nieodpowiedzialnych kierowców i tak policjanci każdego dnia ujawniają przypadki naruszeń przepisów ruchu drogowego. Każde takie wykroczenie poza literę prawa stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników dróg.

- Brawurowa jazda to dla niektórych oznaka, że są dobrymi kierowcami i dlatego pewnie czują się na drodze. Tacy kierowcy uważają, że nie blokują ruchu. Statystyki niestety są bezlitosne i pokazują, że właśnie nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragedii w ruchu drogowym. Gdybyśmy wszyscy w podróż zabierali zdrowy rozsądek, pewnie wielu nieodwracalnych konsekwencji można byłoby uniknąć – podkreśla Agnieszka Kropisz.

Policjanci wciąż apelują o rozwagę na drodze. Obecna zmienna aura może dodatkowo przysporzyć przykrych niespodzianek, więc warto zdjąć nogę z gazu.

Więcej o:
radomsko policja radomsko zatrzymanie prędkość przekroczenie prędkości kontrola
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE