W duchu szlachetnej artystycznej rywalizacji OPAL 2023

W duchu szlachetnej artystycznej rywalizacji OPAL 2023 Fot. W. Bojdo

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL jest jedną z największych imprez kulturalnych organizowanych w mieście. W tym roku Festiwal zaplanowano od 1 do 3 grudnia.

Festiwal OPAL ma już blisko 40-letnią tradycję. Co roku zmaga się w nim ok. 1 000 harcerzy i osób niezrzeszonych z Radomska, powiatu radomszczańskiego, województwa łódzkiego oraz pozostałych stron Polski.

Celem Festiwalu jest wspieranie osób uzdolnionych artystycznie, propagowanie kultury wśród dzieci i młodzieży, tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i rozwoju talentów, promocja twórczości dziecięcej i młodzieżowej. Jako organizatorzy oferujemy udział w warsztatach i konkursach, takich jak: recytatorskim, plastycznym, muzycznym, fotograficznym.

- Co roku staramy się utrzymywać wysoki poziom Festiwalu oraz sprawiać, by był on ciekawą alternatywą na spędzanie wolnego czasu i rozwój dla dzieci i młodzieży. Na tegorocznym Festiwalu przeniesiemy się w antyczny świat, a symbolem jest płomień, który będzie stanowił inspirację dla scenografa i scenarzystów Małego i Dużego Finału – zapowiada hm. Katarzyna Kurc, komendant Hufca ZHP w Radomsku.

Wszyscy zainteresowani wezmą udział w 5 konkursach: piosenki, fotograficznym, literackim, plastycznym, recytatorskim. Ponadto odbędą się cztery warsztaty rozwijające talenty wśród dzieci i młodzieży, zaś sobotni wieczór będzie wytchnieniem, dzięki projekcji filmów w sali kinowej oraz eventowi tanecznemu Silent Disco.

Redakcja portalu Radomsko24.pl objęła patronat medialny nad Festiwalem OPAL 2023

Więcej o:
opal opal radomsko festiwal opal zhp radomsko hufiec radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE