W czwartek ulicami Radomska przejdzie Orszak Trzech Króli

W czwartek ulicami Radomska przejdzie Orszak Trzech Króli Fot. arch. redakcji

Już 6 stycznia 2022 r. po raz dziesiąty mieszkańcy Radomska wezmą udział w Radomszczańskim Orszaku Trzech Króli pod hasłem „Dzień dziś wesoły”.

Orszak Trzech Króli to religijna i społeczna uroczystość nawiązująca do tradycji jasełek ulicznych. Polega na przemarszu ulicami miasta, w ślad za Trzema Królami zdążającymi do stajenki, by powitać Nowonarodzone Boże Dziecię.

Celem orszaku jest uczczenie Święta Objawienia Pańskiego, pielęgnowanie i szerzenie wartości prorodzinnych  i wspólnotowych,  budzenie poczucia więzi z miastem.

- Chcielibyśmy, aby w organizowaną przez nas imprezę włączyli się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania. Do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zapraszamy  mieszkańców naszego miasta, chętnych uczniów radomszczańskich szkół oraz przedstawicieli instytucji i grup społecznych. Zapraszamy, aby w odpowiednio przygotowanych strojach (kolor czerwony, niebieski i zielony) stworzyć świtę i wojska królewskie. Członkami królewskiego orszaku są grupy pastuszków, aniołków, rycerzy i dwórek – mówi Dorota Przybek, dyrektor PSP nr 9 w Radomsku.

Wraz z innymi miastami w Polsce i zagranicą będziemy wspólnie kolędować na ulicach naszego miasta. Każdy uczestnik orszaku otrzyma koronę królewską, która jest elementem łączącym wszystkie orszaki w Polsce i na świecie. Wszystkich uczestników zachęcamy do zaopatrzenia się również we własne rekwizyty charakterystyczne dla epoki. 

X Radomszczański Orszak Trzech Króli przejdzie z Kolegiaty św. Lamberta ulicami miasta - plac 3 Maja,  Krakowską,  Piastowską, do kościoła NMP Królowej Polski- 6 stycznia 2022 r. o godz. 12.30

Przebieg Uroczystości:

- godz. 11.30 - Spotkanie uczestników orszaku w kościele św. Lamberta, Msza św. na rozpoczęcie orszaku

- godz. 12.30 - Wyjście Trzech Króli w drogę do stajenki, Jasełka oraz wspólne kolędowanie w drodze ulicami miasta: plac 3 Maja, Krakowską i Piastowską

- godz. 13.30 - Przybycie Trzech Króli do kościoła NMP Królowej Polski, pokłon Trzech Króli

Więcej o:
radomsko orszak trzech króli radomszczański orszak trzech króli 2022
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE