W czwartek rusza przebudowa ul. Krasickiego w Radomsku. Zmieni się organizacja ruchu

W czwartek rusza przebudowa ul. Krasickiego w Radomsku. Zmieni się organizacja ruchu Fot. Google Street View

W czwartek, 1 grudnia 2022 r. rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Krasickiego w Radomsku, na odcinku od ul. 11 Listopada do ul. Kościuszki.

W pierwszej kolejności wymieniany będzie kolektor kanalizacji deszczowej, który znajduje się pod pasem postojowym i chodnikiem ww. ulicy, począwszy od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada w kierunku ulicy Sadowej i Kościuszki.

Wymiana kolektora wymusi zmianę organizacji ruchu, która zakłada zamknięcie jednego pasa, a także chodnika i pasa postojowego w obrębie wykonywanych prac.

Ruch kołowy na zwężonym odcinku jezdni będzie wahadłowy i będzie wspomagany poprzez ręczne sterowanie.

Przebudowa ul. Krasickiego obejmuje m.in.: wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szerokości 7,0 m, wykonanie nowej zatoki autobusowej z kostki granitowej o szerokości 3,0 m, wykonanie obustronnych chodników z kostki betonowej, wykonanie miejsc postojowych z kostki betonowej, wykonanie zjazdów do działek wzdłuż drogi, rozbudowę skrzyżowania z ul. Sierakowskiego oraz ul. Kościuszki na skrzyżowanie typu rondo, usunięcie kolizji z sieciami: elektroenergetyczną, teletechniczną i wodociągową, remont sieci kanalizacji deszczowej po północno-wschodniej stronie jezdni, remont sieci kanalizacji deszczowej po południowo-zachodniej stronie jezdni oraz wykonanie sieci oświetlenia ulicznego.

Więcej o:
radomsko ulica krasickiego skrzyżowanie przebudowa inwestycja starostwo radomsko utrudnienia zmiana organizacji ruchu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE